top of page

1. máj | Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke

V stredu sa konalo každoročné podujatie v bratislavskej Novej Cvernovke s názvom 1. máj - Deň otvorených ateliérov, počas ktorého mali návštevníci možnosť si pozrieť ateliéry a prevádzky fungujúce v budove bývalej strednej školy.

"V posledných rokoch sa 1. máj stal obľúbeným dňom v živote nášho inštitútu, pretože je to príležitosť na prezentáciu našej práce a aktivít. Rok 2024 je obzvlášť dôležitým míľnikom, keďže tento rok oslavujeme 10. výročie vzniku organizácie," povedal Ábel Ravasz.

Inštitút, ktorý nesie meno známeho polyhistora a vedca Mateja Bela, je od roku 2014 aktívnym účastníkom verejného priestoru, predovšetkým v oblasti menšinových práv, regionálneho rozvoja a sociálnej inklúzie. "Od našich začiatkov sme sa stali významným výskumným inštitútom a momentálne sme, žiaľ, jedinou organizáciou v neziskovom sektore, ktorá sa profesionálne zaoberá témami a problémami menšín," dodal Peter Morvay, výkonný riaditeľ IMB.

Medzi hlavnými aktivitami Inštitútu v roku 2024 nájdeme aj kontinuálne a overené projekty, ako napríklad prácu Skupiny priateľov menšín v NRSR alebo stážový program.

Výskumný tím neziskovej organizácie sa nenudil ani v prvom polroku; len pár dní pred prvomájovým podujatím bola dokončená ďalšia časť zo série publikácií Atlas rozmanitosti Slovenska, ktorý po Goraloch a Rusínoch teraz podáva podrobnejší obraz o komunitách olašských Rómov na Slovensku.  

Publikáciu a report z výskumu si môžete pozrieť tu.

Inštitút Mateja Bela otvoril brány Ateliéru 3B už tretí rok po sebe. Počas celodenného programu sme privítali stovky návštevníkov, ktorým aj touto cestou ďakujeme za príjemné diskusie a prejavený záujem.

Vidíme sa o rok!
cover - 1.máj-deň otvorených ateliérov 2024


Comentarios


bottom of page