top of page

Ročník 2024: prihlášky do 9.5.2024

Fotoalbumy z predošlých ročníkov

Inštitút Mateja Bela organizuje každoročný stážový program s Ábelom Ravaszom. V rámci programov ponúka mladým profesionálom možnosť zoznámiť sa s témami integrácie rómskych komunít, zberu etnických dát, ako aj so širšími súvislosťami regionálneho rozvoja a menšinových politík na Slovensku.


Výzva do tohtoročného stážového programu je otvorená do 6. mája. Viac informácií nájdete na tejto stránke


Stážisti a stážistky sa zúčastnia prednášok špičkových odborníkov na rôzne oblasti v rámci týchto tém, a postupne si zvolia jednu z tém pre svoje modelové projekty. Príprava na spracovanie projektov prebehne formou tvorivých dielní, terénna časť projektu sa uskutoční počas trojdňového výjazdu do regiónov.

„Stáž u Ábela a spol. mi otvorila oči do témy integrácie Rómov na Slovensku. Na konci stáže som bol obohatený prednáškami špičkových ľudí z tejto oblasti, veľa veľa dobrými a zlými príkladmi projektov, vyvrátenými mýtmi o Rómoch, a neposledne – priateľstvami ktoré trvajú dodnes. Najmä diskusie ktoré sme mali po prednáškach o školstve, kultúrach rôznych skupín Rómov, európskych fondoch, histórii Rómov a mnohých ďalších zaujímavých témach, mi ukázali ako rozmýšľať a nerozmýšľať o integrácii Rómov. Šanca byť v tej istej miestnosti s odborníkmi ktorí otvorene rozprávajú o svojich skúsenostiach a ihneď si s Vami aj potykajú, je naozaj nenahraditeľná. Takisto, možnosť praktickej práce na vlastnom projekte mi dala možnosť s týmito ľuďmi spolupracovať, čo prehĺbilo moje vedomosti ešte viac! Odporúčam túto skúsenosť každému, kto sa zaujíma o integráciu Rómov na Slovensku a rád by niečím prispel, nezáležiac ako.“ – Filip (ročník 2020)

1
2

Prihlás sa aj ty cez mail alebo klikni na growni.sk

bottom of page