top of page

SPOLOČNÁ KRAJINA

 Diskusná séria - Discussion series 

Ak máte pocit, že slovenská politika každým dňom upadá do ďalších hlbín, nie ste sami. Môže za to do veľkej miery zánik politického stredu, ktorý má dnes v špičkovej politike iba minimálnu reprezentáciu. Strácame tak balans, blúdime od populizmu po extrémizmus a naspäť.

Spoločná krajina je sériou diskusií, podujatí a publikácií, s cieľom vytvoriť si inkubátor pre znovuzrodenie politického stredu na Slovensku. V rámci programu Spoločná krajina spracovávame kľúčové spoločenské témy a spájame aktérov z roztrieštenej mozaiky politického centra. Našim cieľom je vytvoriť podmienky pre posilnenie tohto centra a postupnú normalizáciu politiky na Slovensku.

 

Idea a samotná štruktúra programu Spoločná krajina vznikla počas pandémie v roku 2021 v spolupráci s Nadáciou Hanns Seidel - Zastúpenie v SR. Partnerom projektu od roku 2023 sa stala Nadácia Friedricha Eberta.

Podujatia

Vízia pre regióny - II.časť ★ Nové Zámky (18.5.2023)

Slovensko sa pripravuje na nové obdobie. Mení sa nielen vláda, ale štartujeme aj nové programovacie obdobie pre európske fondy. Nateraz však nám chýbajú strategické vízie kľúčových reforiem. Politika rieši sama seba, namiesto dlhodobého plánovania sa opravujú krátkodobé problémy. V Nových Zámkoch sme sa venovali dvom témam: ako lepšie nastaviť eurofondy v prospech regionálneho rozvoja a tiež ako potrebujeme zmeniť legislatívu v prospech národnostných menšín. Aj s využitím výsledkov diskusií (10.5. Rožňava, 18.5. Nové Zámky) sa vytvorili štyri analytické správy, ktoré následne budeme prezentovať relevantným stakeholderom.

event banner - spolkraj - nove zamky

Dátum: 18.5.2023 ◈ 16:00
Miesto: Castle Café, Nové Zámky
Typ: Panelová diskusia (2 bloky)
Partner: Friedrich Ebert Stiftung
Moderátor: Ábel Ravasz

Hostia:
Anton Marcinčin ★ Klára Orgovánová ★ Peter Straňák
Ágnes Antal Nyustin ★ Ivan Rác ★ László Bukovszky

Témy:
Panel №1: Nastavenie regionálnych eurofondov
Panel №2: Nastavenie menšinovej legislatívy

Vízia pre regióny - I.časť ★ Rožňava (10.5.2023)

Slovensko sa pripravuje na nové obdobie. Mení sa nielen vláda, ale štartujeme aj nové programovacie obdobie pre európske fondy. Nateraz však nám chýbajú strategické vízie kľúčových reforiem. Politika rieši sama seba, namiesto dlhodobého plánovania sa opravujú krátkodobé problémy. V Rožňave sme sa venovali dvom témam: ako lepšie nastaviť eurofondy v prospech regionálneho rozvoja a tiež ako potrebujeme zmeniť legislatívu v prospech národnostných menšín.

event banner - spolkraj - roznava

Dátum: 10.5.2023 ◈ 16:00
Miesto: KC Kláštor, Rožňava
Typ: Panelová diskusia (2 bloky)
Partner: Friedrich Ebert Stiftung
Moderátor: Ábel Ravasz

Hostia:
Eva Kocanová ★ Ján Šurkala ★ Slavomír Zubrický
Július Rusnák ★ Ľubica Pankievičová ★ Štefan Vavrek

Témy:
Panel №1: Nastavenie podpory regionálneho rozvoja
Panel №2: Nastavenie podpory integrácie MRK

Videozáznam - panel č.1: Nastavenie podpory regionálneho rozvoja

Videozáznam - panel č.2: Nastavenie podpory integrácie MRK

bottom of page