top of page

Zástupcovia národností u prezidentky

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes prijala zástupcov národnostných menšín na Slovensku. Na stretnutí sme mali šancu s ňou prediskutovať témy ako menšinový zákon, výsledky sčítania, zoznam dvojjazyčných obcí či princíp kolektívnej zodpovednosti.

Píše Ábel RavaszVnímam veľmi pozitívne, že prezidentka Čaputová nezabúda na menšiny ani v tomto politicky turbulentnom období. Pri včerajšej návšteve paláca ma pani Oľga Gyárfášová upozornila na to, že v paláci sa nachádza aj historický portrét Mateja Bela. Využil som teda možnosť a spravil som si s nim fotku.


Zdroj: Ábel Ravasz, facebook
Tento rok plánujeme v rámci nášho inštitútu pracovať s posolstvom Mateja Bela dosť intenzívne. Pripravujeme aj novú tradíciu vo forme Dňa Mateja Bela, na čo sa už teraz teším.


Az elnöki palotában járva Oľga Gyárfášová felhívta a figyelmemet arra, hogy itt található Bél Mátyás egyik festett portréja. Kihasználtam a lehetőséget és készítettem vele egy közös képet. Idén az intézetünk több módon is szeretné ápolni Bél Mátyás emlékét. Már dolgozunk az első Bél Mátyás Nap megszervezésén, amelyből szeretnénk egy évente ismétlődő hagyományt kialakítani.

44 views0 comments

Comments


bottom of page