Priatelia menšín sa opäť stretli v parlamente
- Inštitút Mateja Bela

- 5 days ago
- 1 minút čítania
Iniciatíva Inštitútu Mateja Bela na zlepšenie kvality legislatívy v oblasti menšín pokračuje ďalej. Na májovom, už v poradí 27. zasadnutí Skupiny priateľov menšín v NR SR (SPMN) sme s poslancami diskutovali o ôsmich nosných témach týkajúcich sa života menšín na Slovensku. Boli medzi nimi aj exponované zákony, ako Lex Beneš, ale aj technické riešenia, ako lepšie nastavenie inštitútu osobitného príjemcu.
Tešíme sa, že sa nám naďalej darí vytvárať vzácnu platformu, kde sa namiesto ideológií všetci sústredia na riešenia, ktoré vedia pomáhať zraniteľným skupinám na Slovensku.


Komentáre