top of page

Spoločná krajina: Nová diskusná séria o politickom strede

Ak máte pocit, že slovenská politika každým dňom upadáva do ďalších hlbín, nie ste sami. Môže za to do veľkej miery zánik politického stredu, ktorý má dnes v špičkovej politike iba minimálnu reprezentáciu. Strácame tak balans, blúdime od populizmu po extrémizmus a naspäť.


Našou novou sériou diskusií, podujatí a publikácií pod názvom Spoločná krajina mienime vytvoriť inkubátor pre znovuzrodenie politického stredu na Slovensku. V nasledujúcom období budeme priebežne spracúvať kľúčové spoločenské témy, prepojením aktérov z roztrieštenej mozaiky politického centra. Našim cieľom je vytvoriť podmienky pre posilnenie tohto centra a postupnú normalizáciu politiky na Slovensku.

Našu prvnú diskusiu sme zorganizovali 9. novembra 2021 v .klube pod lampou, a to na tému: právny štát. Spolu s tromi odborníkmi zo stredu politického spektra sme diskutovali o témach ako súdna reforma, stav právneho štátu a prebiehajúce procesy na „očistenie“ štátu. Pozvanie do diskusie prijali Lucia Žitňanská, Pavel Nechala a Peter Kresák.


Záznam z celej diskusie si môžete pozrieť na tejto stránke.

1 view0 comments

Related Posts

See All
bottom of page